Česnek už roste!

Minulou středu se mi konečně podařilo dokončit sadbu česneku. Bylo to nakonec náročnější (jak fyzicky tak časově) než jsem čekal, proto to trvalo tak dlouho.

První část sadby, asi třetinu, jsem stihl zasadit do víkendového deště, takže tato část měla hned dostatek vláhy. Zbylá část je zatím trochu „na suchu“, ale podle toho, co jsem dnes viděl na poli to vůbec nevadí.

pěstování česnekuRoste totiž jak první, tak druhá várka sadby česneku, takže to, že na jednu část nezapršelo vůbec nevadí.

Výsadbu jsem prováděl zhruba v půli dubna, takže česneku budu sklízet asi někdy v srpnu (jarní česnek má vegetační období zhruba 120 dní). Teď mám nějakou dobu volno a nemusím ho řešit, než vyroste a já se budu muset začít starat o okolní plevel.

Kvůli tomu, že nechci při pěstování využívat žádné postřiky budu muset plevel odstranit ručně a to asi taky zabere nemálo času. Pole s česnekem je totiž docela velké (cca 6 x 100 metrů) takže vyčistit to celé, nebude jen tak. Věřím ale, že se to určitě vyplatí a vyroste pak superčesnek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *