Category Archives: Příprava česneku před sadbou

Moření česneku

moreni-cesneku

Moření pomáhá proti vlnovníku česnekovému a také proti háďátku zhoubnému. Na internetu se dočtete o tom, že se má mořit česnek podzimní, ale o tom, jak to je s mořením jarního česneku se toho moc nepíše. Já jsem pro svou sadbu chtěl jistotu a tak jsem si koupil Sulku, která je určena k moření česneku. Moření jarního česneku Na stránkách Ing…. Read more »

Loupání česneku

loupani-cesneku

Už je to skoro 14 dnů, co mi dorazila sadba česneku, ale zatím stále ještě není v zemi. Počasí tomu zatím nepřeje, což mi ani tak nevadí, protože mi minulý týden vzalo dost času loupání česneku. Vůbec mě nenapadlo, že něco takového bude potřeba. Sadba mi ale dorazila ještě nenaloupaná, stroužk byly tedy pohromadě v cibulkách. Česnek se ale sází… Read more »

Dorazila sadba česneku

sadba-cesneku

Od pondělí jsem se domlouval s panem Hlavíkem z Agri Slatinice na tom, že si od nich koupím 100 kg jarního maďarského nepaličáku Makköi. V pondělí to ještě neměli a tak jsem čekal na úterý, kdy jim česnek přivezli spolu se sazečkou. Po dohodě jsem si nakonec objednal česnek klasicky na dobírku. Kurýr by normálně 100 kg nevzal, ale pan… Read more »