Category Archives: Recepty z česneku

Pesto z česneku medvědího

Co je na pesto potřeba? svazek medvědího česneku (asi 3 velké hrsti) 100–150 ml olivového oleje 100 g parmazánu nebo sýru Gran Moravia sůl pepř dle libosti vlašké ořechy, piniové ořechy, pistácie, slunečnicová semínka Medvědí česnek propláchněte a přeberte. Listy i se stonky nahrubo nakrájejte a pomocí mixéru rozsekejte. Přidejte část oleje a sýra a dál mixujte. Postupně přidávejte zbytek… Read more »

Pečený králík na česneku

Pečený králík na česneku

I přesto, že je králičí maso u nás poslední dobou stále méně v oblibě, recept na pečeného králíka na česneku vám umožní připravit si opravdu chutné jídlo, takže vám ani nebude vadit, že je maso z králíka. K přípravě pokrmu bude potřeba: 1 králík 100 g másla 100 g slaniny asi 6 stroužků česneku 1 celer 100 g petržele (kořen)… Read more »

Pečený česnek

Pečený česnek

Pečený česnek je jednoduchý a rychlý pokrm, ke kterému toho moc potřebovat opravdu nebudete. Podle toho, kolik chcete česneku upéct zvolte počet celých hlaviček, připravte si k tomu také olivový olej, sůl a alobal. Postup přípravy: Paličky česneku z obou stran trochu ořízneme, aby došlo k odhalení jednotlivých stroužků. Je důležité vybírat kvalitní česnek, který má všechny stroužky v pořádku…. Read more »

Hovězí na česneku

Hovězí na česneku

Jedním z nejoblíbenějších hlavních jídel, které můžete díky česneku ochutit je hovězí s omáčkou a knedlíkem na česneku. Pro svou oblíbenost (varianty receptu jste mohli vidět například v pořadu Kluci v akci, u Pohlreicha anebo v Babicových receptech) tady tento recept tak nesmí chybět. K přípravě budete potřebovat: asi půl kila hovězího 2 středně velké cibule 2 paličky česneku na… Read more »